Prawda boli nawet dziennikarzy

Podaj dalej

Kanadyjskie rządowe media CBC ogłosiły, że komentarze na stronie Facebooka będą przez miesiąc zablokowane, aby zminimalizować „szkody” i chronić „kruche” zdrowie psychiczne Kanadyjczyków.

Decyzja została wyjaśniona w poście na blogu CBC, stwierdzającym, że blokada jest konieczna, aby powstrzymać „jad i nękanie” na platformach społecznościowych, co powoduje „stres i niepokój” dziennikarzy, zatrudnionych w CBC.

„Jeśli dyskurs publiczny jest papierkiem lakmusowym zdrowia społeczeństwa,dyskusja w mediach społecznościowych sugeruje, że mamy problem. Z jednej strony nasi dziennikarze muszą radzić sobie sobie z toksycznością w sekcji komentarzy, z drugiej odbiorcy, którzy próbują nawiązać kontakt z naszym dziennikarstwem i dyskutować z nim na Facebooku i Twitterze, narażeni są na nienawiść, rasizm i nadużycia” – czytamy w oświadczeniu. „Wstrętne i nienawistne komentarze” „odciskają psychiczne piętno na naszych pracownikach”.

Komentarze zostaną wyłączone na wszystkich stronach CBC na Facebooku, w tym w wiadomościach, sprawach bieżących, lokalnych oraz we wszystkich postach wideo.

„Chociaż Twitter jest również często nazywany „szambem nienawiści” wobec dziennikarzy, przynajmniej na razie, tylko komentarze na Facebooku zostaną tymczasowo wyłączone – najwyraźniej jako środek opieki zdrowotnej przepisanej samemu sobie przez kanadyjskiego potentata medialnego” – szyderczo komentuje Didi Rankovic .

Kilka lat temu wiele serwisów informacyjnych zaczęło usuwać fora i sekcje komentarzy po tym, jak badania wykazały, że wiele osób oceniało dokładność i wiarygodność artykułu na podstawie odpowiedzi czytelników.

Korporacje medialne tak desperacko chcą kontrolować narrację, że nie chcą, aby respondenci krytykowali je z powodu stronniczości i błędnych raportów.

CBC od wielu już lat praktykuje wyłączanie sekcji komentarzy, szczególnie pod artykułami, które mogą wywołać falę oburzenia i krytyki. Cenzura prewencyjna dotyczy szczególnie artykułów, bezkrytycznych wobec liberalnego rządu Trudeau, polityki masowego i niekontrolowanego przyjmowania uchodźców oraz owijanego zwykle w politycznie poprawną bawełnę tematu terroryzmu.

 

Źródła:

 

https://summit.news/2021/06/17/cbc-removes-comments-to-reduce-harm-and-stop-harassment/

https://reclaimthenet.org/cbc-turns-off-comments-to-reduce-harm/

https://www.cbc.ca/news/world/editor-blog-facebook-comments-1.6064804

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x