Wulkan dyskryminacji – paszporty szczepień

Podaj dalej

Mieszkańcy wyspy Saint Vincent na Karaibach, gdzie ostatnio uaktywnił się wulkan La Soufrière, zostali poinformowani przez premiera tego kraju, że nie będą ewakuowani, jeśli nie zaszczepią się przeciwko COVID-19.

Na ratunek wysłano statki wycieczkowe, ale Ralph Gonsalves, premier Saint Vincent ostrzegł na konferencji prasowej, że ci, którzy nie otrzymali szczepionki, zostaną pozostawieni samym sobie.

„Starszy oficer medyczny zidentyfikuje osoby już zaszczepione, abyśmy mogli zabrać je na statki” – powiedział Gonsalves.

Z najbardziej zagrożonych obszarów „czerwonej strefy” na wyspie, ma zostać ewakuowanych 16 000 ludzi, ale liczba ta nie obejmuje tych, którzy z jakiegokolwiek powodu nie otrzymali szczepionki.

Według lokalnych urzędników niektóre osoby nie chcą być ewakuowane, ponieważ obawiają się, że zostaną zmuszene do przyjęcia szczepionki.

To kolejny przykład tego, jak status szczepień jest wykorzystywany przez rządy na całym świecie do odmawiania ludziom podstawowych potrzeb, w tym ratowania ich przed klęską żywiołową.

Wiele krajów przygotowuje się do wprowadzenia paszportów szczepień, których posiadanie ma być warunkiem odbywania podróży, uczestniczenia w wydarzeniach sportowych i kulturalnych, korzystania z restauracji i barów.  Pod pozorem powszechnego bezpieczeństwa, osoby niezaszczepione mają zostać pozbawione podstawowych praw. Tylko od społeczeństw krajów, w których systematycznie “przykręca się śrubę” zależy na ile nasza wolność zostanie ograniczona.

 

Źródło:

https://summit.news/2021/04/12/people-on-volcano-stricken-island-told-they-wont-be-rescued-if-they-havent-had-the-covid-vaccine/

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Click to access the login or register cheese
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x