Katedra Notre Dame jako “park tematyczny”

Podaj dalej

Zgodnie z ujawnionymi planami renowacji katedra Notre Dame w Paryżu ma zostać przekształcona w „park tematyczny” w stylu Disneylandu.

Pożar Notre Dame w 2019 roku strawił dach i iglicę katedry.

Chociaż zdecydowano, że zewnętrzna część katedry zostanie odbudowana przy użyciu tradycyjnych materiałów, pojawiły obawy dotyczące losu wnętrza świątyni.

Zgodnie z planami renowacji ujawnionymi przez “The Telegraph”, wnętrze katedry może stać się politycznie poprawnym „parkiem rozrywki”, w którym charakter nietkniętych przez pożogę części katedry ma ulec dramatycznej zmianie.

Konfesjonały, ołtarze i rzeźby mają zostać zastąpione nowoczesnymi malowidłami ściennymi, a efekty świetlne i dźwiękowe będą tworzyć „przestrzenie emocjonalne”.

Do budynku mają też zostać dodane „kaplice tematyczne” w ramach tego, co nazywa się „szlakiem odkrywczym”. Kaplice będą eksponować Afrykę i Azję, z Europą, Ameryką i Oceanią w tle.

Ostatnia kaplica szlaku ma być poświęcona „pojednaniu stworzeniu” i skupi się w całości na ekologii. Całość mają zdobić cytaty biblijne, wyświetlane na ścianach kaplic w różnych językach, w tym mandaryńskim.

„To oszalała poprawność polityczna”, stwierdził anonimowe źródło z kręgu zbliżonego do projektu renowacji. Notre Dame, najwyższej klasy zabytek i symbol chrześcijańskiej Francji i Europy, w której najmniejsze zmiany powinny być wprowadzane z wielką ostrożnością, chcą zmienić w eksperymentalny “salon liturgiczny”.

https://twitter.com/notredamedaily/status/1464538813582217219?s=20

Według źródła, generał Jean-Louis Georgelin – któremu prezydent Francji Emmanuel Macron powierzył odbudowę – oraz arcybiskup Paryża Michel Aupetit, mimo sceptycyzmu wśród osób zaangażowanych w projekt, chętnie realizują proponowane plany .

Kluczowe spotkanie francuskiej komisji ds. dziedzictwa narodowego w sprawie renowacji katedry Notre Dame ma się odbyć 9 grudnia.

Trudno uwierzyć, że to wszystko dzieje się naprawdę.

Źródło:

https://www.breitbart.com/europe/2021/11/27/notre-dame-to-become-a-woke-disneyland-under-leaked-renovation-plans/

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Click to access the login or register cheese
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x