Facebook w służbie narodu

Podaj dalej

Morgan Kahmann, były technik centrum danych Facebooka ujawnił dokumenty, demaskujące plany giganta mediów społecznościowych dotyczące cenzurowania treści, które pokazują „niechęć i obawy poddawania się szczepieniom przeciwko COVID-19”.

Morgan Kahmann twierdzi, że dokumenty firmy szczegółowo opisują plan ograniczenia na skalę globalną „vaccine hesitancy” [obawy przed szczepieniami].

Kahmann, po ujawnieniu planów, majacych na celu oznaczanie przez algorytmy treści niechętnych szczepieniom przeciw COVID-19 został przez Facebook zawieszony w obowiązkach słuzbowych. Algorytmy przypisują “niepożądanym treściom” „punktację” określającą, czy wpisy powinny być usunięte. [„Vaccine Hesitancy Score”].

„Wszystko, co kwestionuje konieczność zaszczepienia się przez wszystkich i przypowina o ryzyku skutków ubocznych jest uważane za szkodliwe i wymagające interwencji algorytmów – powiedział Kahmann.

„Boją się tego, że ludzie dowiadując się o negatywnych skutkach szczepionek, nie bedą się im poddawać i uważają, że trzeba z tym walczyć.”

Morgan Kahmann powiedział, że po obejrzeniu dokumentów, które obnażają kampanią cenzury prowadzoną przez Facebooka,.zdecydował się wystąpić, ponieważ „nie byłby w stanie żyć w niezgodzie ze swoim sumieniem”

„Mój kompas moralny mówi, że strategia Facebooka nie jest właściwa, ponieważ użytkownicy platformy nie są świadomi manipulacji, a cenzurowanie komentarzy bez wiedzy autorów jest wysoce niemoralne”.

Podczas wywiadu z Carlsonem Tuckerem Kahmann ujawnił, że „nagle” zwolniono go z pracy, odebrano mu rzeczy firmowe i przepustkę. Powiedziano mu, że firma zaplanuje „spotkanie dochodzeniowe” w przyszłości, ale zostało to odwołane.

 

Źródło:

https://www.theepochtimes.com/facebook-whistleblower-leaks-vaccine-hesitancy-censorship-documents_3834377.html

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x