Czy można mieszać różne rodzaje szczepionek?

Podaj dalej

Jak podaje Reuters główny naukowiec Światowej Organizacji Zdrowia Soumya Swaminathan podczas briefingu online odradziła mieszanie i dopasowywanie szczepionek COVID-19 różnych producentów, nazywając to „niebezpiecznym trendem”, ponieważ nie ma wystarczającej ilości dostępnych danych na temat wpływu mieszania szczepionek na zdrowie.

„Jest to trochę niebezpieczny trend. Jesteśmy w strefie wolnej od danych i dowodów, jeśli chodzi o mieszanie i dopasowywanie”, powiedziała przedstawicielka WHO.

Z dalszej części wystąpienia wynika, że przewiduje się nie tylko drugą, ale i trzecią i kolejne dawki preparatów przeciwko COVID-19.

„Dojdzie do chaotycznej sytuacji w krajach, jeśli obywatele zaczną decydować, kiedy i kto weźmie drugą, trzecią i czwartą dawkę”.

W kontekście tego bulwersującego wystąpienia zastanawia wypowiedź przedstawicieli rządu Kanady i Ontario, gdzie od wielu tygodni zaleca się mieszanie szczepionek i standardowo podaje preparat Pfizera albo Moderny po pierwszej dawce Astra Zeneca.

W poniedziałkowym oświadczeniu dla CTV News Toronto Carly Luis, dyrektor ds. komunikacji minister zdrowia Christine Elliott, powiedziała, że Ontario będzie kontynuować mieszanie dawek szczepionek.

„Ontario nadal postępuje zgodnie z radą Krajowego Komitetu Doradczego ds. Szczepień (NACI), który zaleca, że mieszanie szczepionek jest bezpieczne w oparciu o badania z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemiec, które wykazały, że mieszanie szczepionek jest bezpieczne i zapewnia silną odporność”

Wygląda na to, że administrowanie szczepionek przeciw COVID-19 dokonywane jest na podstawie niesprawdzonych i mało wiarygodnych badań, a głosy sceptyków ucisza się nieustannym szumem proszczepionkowej propagandy.

 

Źródła:

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/who-warns-against-mixing-matching-covid-vaccines-2021-07-12/

https://globalnews.ca/news/8021692/mixing-covid-19-vaccines-dangerous-trend-who/

https://toronto.ctvnews.ca/ontario-responds-after-who-calls-mixing-covid-19-vaccines-dangerous-trend-1.5506389

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x