“Dyktatura najgorszego rodzaju”

Podaj dalej

 

Chorwacki poseł do Parlamentu Europejskiego, były sędzia Mislav Kolakusic oskarżył uczestniczącego w posiedzeniu w Strassburgu premiera Kanady Justina Trudeau o „gwałcenie praw obywatelskich” uczestników protestu konwoju wolności.

Przemówienie Kolakusica nastąpiło po wystąpieniu Trudeau, który wypowiadał się na temat rzekomych zagrożeń dla demokracji ze strony protestujących na rzecz wolności.

Przemawiając w Parlamencie Europejskim, Kolakusic oskarżył premiera o angażowanie się w „dyktaturę najgorszego rodzaju”, wykorzystującą ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych do stłumienia pokojowych demonstracji.

„Aby bronić naszych praw i praw naszych dzieci, które zdobyliśmy przez wieki, wielu z nas – w tym ja – jest gotowych zaryzykować własną wolność i własne życie” – powiedział Chorwat. „Niestety są dziś wśród nas tacy, którzy depczą te fundamentalne wartości”

Kolakusic następnie zwrócił się bezpośrednio do Trudeau.

„Kanada, niegdyś symbol współczesnego świata, w ostatnich miesiącach stała się symbolem łamania praw obywatelskich pod twoim pseudo-liberalnym butem” powiedział

Kolakusic zaatakował Trudeau za zmilitaryzowane rozprawienie się z protestującymi w Ottawie, gdzie niepełnosprawna kobieta została stratowana przez konną policję. Odniósł się również do tego, jak Trudeau wykorzystał ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych do zamrożenia kont bankowych protestujących w konwojach i darczyńców, wspierających konwój.

„Widzieliśmy, jak tratujecie kobiety końmi, jak blokujecie konta bankowe samotnych rodziców, żeby nie mogli nawet zapłacić za edukację i lekarstwa dla swoich dzieci, zapłacić rachunków i hipotek na swoje domy. Według ciebie mogą to być metody liberalne, ale dla wielu obywateli świata jest to dyktatura najgorszego rodzaju. Zapewniamy, że obywatele świata, zjednoczeni, mogą powstrzymać każdy reżim, który chce ich zniszczyć” – powiedział Kolakusic.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Trudeau został potępiony przez unijnego polityka, chociaż po raz pierwszy skrytykowano go osobiście i tak dobitnie.

Tutaj jest poprzedzajace wypowiedź Chorwata wystąpienie Trudeau:

Źródło:

“Dictatorship of the worst kind” – Trudeau lambasted by European parliamentarian

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Click to access the login or register cheese
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x