Słoweńska flaga zbyt rosyjska

Podaj dalej

.

Ukraińskie władze zażądały usunięcia flagi słoweńskiej z ambasady w Kijowie, mimo że Słowenia popiera Ukrainę, ponieważ flaga wygląda podobnie do flagi rosyjskiej.

Bałkańskie państwo wysłało swoich dyplomatów z powrotem do stolicy Ukrainy i ponownie otworzyło ambasadę po zamknięciu jej po ataku Rosji na Ukrainę.

„Kiedy przybyliśmy do Kijowa, było dość wietrznie i kiedy podnosiliśmy flagi słoweńską i europejską, te dumnie powiewały na wietrze” – powiedział słoweński chargé d’affaires Bostjan Lesjak w wywiadzie dla TV Slovenia.

Jednak kilka dni później, gdy wiatr ucichł i flaga opadła na maszt, wyglądała trochę zbyt rosyjsko jak na gust członków Gwardii Narodowej Ukrainy.

Zapytali, czy ambasada mogłaby „tymczasowo usunąć flagę słoweńską, ponieważ jest zbyt podobna do rosyjskiej” i flaga została pokornie usunięta.

Stało się to pomimo tego, że premier Słowenii Janez Jansa wielokrotnie wyrażał poparcie dla Ukrainy, przyjechał w trakcie trwania działań wojennych, razem z władzami Polski i Czech, na spotkanie z prezydentem Zeleńskim i wzywał do przyjęcia Ukrainy do UE.

Usunięcie flagi nastąpiło po tym, jak ukraińscy urzędnicy zażądali globalnej „kryminalizacji” używania litery Z w kontekście wspierania Rosji. Również Zurich Insurance Group i Samsung zdystansowali się od „Z” w nazwach marek i reklamach.

 

Źródła:

https://www.jpost.com/international/article-702959

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Click to access the login or register cheese
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x