Prezydent Serbii ostrzega przed „wielkim światowym konfliktem”

Podaj dalej

 

Prezydent Serbii ostrzegł, że planeta wkracza w „wielki światowy konflikt”, który może mieć miejsce w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Aleksandar Vucic wygłosił te niepokojące uwagi podczas pierwszego dnia sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

„Trwa kryzys w każdej części świata” – powiedział Vucic w rozmowie z serbską stacją RTS.
„Myślę, że realistyczne prognozy powinny być jeszcze bardziej mroczne. Sytuacja jest jeszcze gorsza, ponieważ ONZ została osłabiona, a wielkie mocarstwa praktycznie zniszczyły w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat stabilizację ONZ”.

Serbski przywódca ostrzegł, że wojna między Rosją a Ukrainą weszła w znacznie bardziej śmiertelną fazę.

„Zakładam, że ​​wychodzimy z fazy specjalnej operacji wojskowej i zbliżamy się do wielkiego konfliktu zbrojnego, a teraz pojawia się pytanie, gdzie jest granica eskalacji i czy po pewnym czasie – może za miesiąc lub dwa – wejdziemy wielki światowy konflikt, którego nie widziano od II wojny światowej”

Komentarz Vucica zrobiony został tego samego dnia, w którym prezydent Rosji Władimir Putin zarządził natychmiastową „częściową mobilizację” dodatkowych oddziałów 300 tysięcy żołnierzy.
W przemówieniu do narodu Putin ostrzegł, że nie blefuje i jest gotów użyć „wszelkich dostępnych środków”, aby chronić integralność terytorialną Moskwy.

„Teraz Zachód mówi o szantażu nuklearnym” – powiedział Putin.

„Ostrzelano elektrownię atomową w Zaporożu, a także niektóre ważne strategicznie pozycje – Przedstawiciele państw NATO twierdzą, że może istnieć możliwość i dopuszczalność użycia broni jądrowej przeciwko Rosji”

Putin złowrogo przekonywał, że zachodnim mocarstwom „należy przypomnieć, że Rosja też dysponuje różnorodną bronią rażenia, a pod względem niektórych elementów jest ona nawet nowocześniejsza niż natowska”.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez Rutgers University wykazało, że wojna nuklearna między Stanami Zjednoczonymi a Rosją spowodowałaby śmierć głodową dwóch trzecich planety w ciągu dwóch lat.

Study Says Nuclear War Would Cause Apocalyptic New Ice Age

Zginęłoby 5 miliardów ludzi, głównie w wyniku detonacji nuklearnych powodujących apokaliptyczne eksplozje, przenikające do atmosfery i blokujące słońce i niszczące uprawy.

Źródło:

https://summit.news/2022/09/21/serbian-president-warns-of-great-world-conflict-within-two-months/

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x