Niemcy wstydzą się katedry w Kolonii?

Podaj dalej

 

W kolejnym etapie pozbywania się tożsamości narodowej, miasto Kolonia w Niemczech ma zamiar usunąć z oficjalnych dokumentów logo wieży katedralnej, symbol wielowiekowej historii i arcydzieła sztuki gotyckiej, ponieważ jest zbyt „staromodne”.

Katedra w Kolonii, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem Niemiec i największą gotycką katedrą w Europie Północnej.

Ale to nie uchroniło jej przed niszczącymi działaniami progresywizmu.

Urzędnicy miejscy zapłacili firmie konsultingowej, aby zleciła „analizę rynkową” logo, która uznała je za „staromodne, niezręczne i pozbawione emocji”.

Miasto argumentowało, że stary projekt „nie oddaje charakteru bardzo atrakcyjnej metropolii w porównaniu z innymi metropoliami europejskimi”.

Decyzja o pozbyciu się .swietnego graficznie logo z oficjalnych papierów firmowych, ubrań roboczych i innych oficjalnych oznakowań wywołała znaczne oburzenie.

„Burmistrz usuwa Katedrę w Kolonii z logo miasta, ponieważ jest „staromodna”. Nikt nie podbija naszego kraju. To my sami dobrowolnie wymazujemy naszą kulturę. Tworzymy próżnię, którą inni chętnie wypełnią”, napisała na Twitterze wiceprzewodnicząca partii AfD Beatrix von Storch,

Uważa się, że ​​usunięcie logo jest częścią procesu „wzbogacania kulturowego” Niemiec i wstydu z powodu własnego dziedzictwa.

Warto dodać, że niemiecka partia polityczna CDU rozważa usunięcie słowa „chrześcijańska” ze swojej nazwy, aby przyciągnąć bardziej zróżnicowaną grupę demograficzną.

 

Źródło:

Cologne Cancels Iconic Cathedral From Its Logo Because It’s Too “Old-Fashioned”

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x