Od bohatera do zera – zwolnienia pielęgniarek w “Copernicus Lodge”

Podaj dalej

Przed Copernicus Lodge w Toronto, domem stałej opieki dla seniorów powiewają dwie flagi: kanadyjska i polska. Placówka została zbudowana w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku z inicjatywy katolickiego księdza Michaela J. Smith z myślą o seniorach polskiego pochodzenia. Oddana do użytku w 1979 roku jest powszechnie znana i ceniona w środowisku nie tylko kanadyjskiej Polonii.

Kilka dni temu Copernicus Lodge stał się tematem głównych doniesień medialnych. Po wprowadzeniu obowiązku szczepień wobec pracowników instytucji medycznych okazało się, że blisko 80 osób w Copernicus Lodge (co stanowi 36% zatrudnionych) jest niezaszczepionych przeciwko Covid-19 i po odmowie poddania się obowiązkowej wakcynacji zostało zawieszonych bez płacy w obowiązkach służbowych. Grozi im zwolnienie z pracy, a zarząd Copernicus Lodge już ogłosił nabór nowych (w pełni zaszczepionych) pracowników.

Demonstracja dyskryminowanych z powodu szczepień pracowników wywołała wiele emocji w Toronto. Protest przebiegł w spokoju, był tendencyjnie relacjonowany przez media i spotkał się z mieszanymi reakcjami mieszkańców Toronto. Na zdjęciach widać, jak zastraszani pracownicy, którzy od początku pandemii ofiarnie wykonywali swoje obowiązki, ukrywają twarze w obawie przed dalszymi represjami. Najbardziej wymowny był chyba transparent “From Hero To Zero” (“Od bohatera do zera”), nawiązujący do podziwu i uznania, jakim obdarzano “pracowników pierwszej linii” na początku pandemii -by teraz – tych niezaszczepionych- poniżać i niszczyć.

Obowiązująca na całym świecie propaganda, przedstawiająca szczepienia przeciw Covid-19, jako jedyny sposób poskromienia pandemii jeszcze raz obnaża totalitarne zapędy administracji, ograniczającej prawa i wolności obywatelskie pod pretekstem koniecznych jakoby restrykcji. Dotyczy to także sfery decyzji medycznych, które dotychczas były indywidualnym wyborem jednostek i mogą mieć poważny wpływ na zdrowie. Trzeba pamietać, że szczepionki przeciw Covid-19 są eksperymentalnymi preparatami, o niezbadanych do końca właściwościach i działaniach na organizmy, do których je wprowadzono.

Jak można zmuszać do poddania się szczepieniom, znając poważne i wcale nierzadkie efekty uboczne, z których najbardziej niebezpieczne są zakrzepy krwi, zapalenia mięśnia sercowego i odczyny alergiczne. Liczne są także przypadki zgonów. Trudno się dziwić, że ludzie nie ufają temu preparatowi i boją się go przyjmować. Jak można z uporem przekonywać, że szczepionki przeciw Covid-19 są “bezpieczne i skuteczne” (co powtarzają prawie wszyscy politycy i realizujące program oficjalnej propagandy media), skora ani nie są bezpieczne, ani skuteczne, czego dowodzi wielka liczba zarażeń wirusem w Izraelu i Wielkiej Brytanii, gdzie zaszczepiona jest większość obywateli.  “W pełni zaszczepieni” obywatele, od których wymaga się świadectwa, by mogli korzystać z podstawowych praw, wliczając w to prawo do podróży, nie tylko nie są zabezpieczeni przed zarażeniem wirusem, ale także zarażają innych.

Zwalniając pielęgniarki i pracowników szpitali, domów opieki, innych placówek medycznych oraz całe grupy zawodowe, rząd posuwa się za daleko: pozbawia ludzi prawa do wykonywania pracy i wykonywania wyuczonego zawodu, który często jest powołaniem, nadającym sens życiu. Praktycznie skazuje ich na banicję, drastyczne pogorszenie warunków życia i ostracyzm, gdyż tworzy się atmosferę potępienia społecznego, nazywając osoby, które nie mogą, lub z jakiegoś powodu zdecydowały się nie zaszczepić – egoistami, którzy poświęcają dobro ogółu dla własnej fanaberii.

Sytuacja w Copernicus Lodge jest tylko nagłośnionym przykładem powszechnego zjawiska: pracownicy służby zdrowia zwalniani są wszędzie, otrzymując ‘doradcze” listy z zawoalowanymi pogróżkami i obietnicami nagrody za posłuszeństwo, zupełnie tak, jak w najgorszych czasach komunizmu w krajach bloku sowieckiego, czy faszyzmu w czasach narodowego socjalizmu. W Quebec podano, że pielęgniarki, które nie poddają się obowiązkowi szczepień przeciwko Covid-19 utracą licencję pielęgniarską!

Coraz liczniejsze są protesty wobec tej zmasowanej akcji czystek, najnowszym, spektakularnym jest protest pilotów i stewardess Southwest Airlines, zmuszanych do obowiązkowych szczepień, który doprowadził do odwołania ponad dwóch tysięcy lotów.

https://rumble.com/vnnceb-southwest-airlines-employee-sounds-the-alarm.html

Jeżeli protesty te nie zyskają powszechnego poparcia, jeżeli nie staną się zdecydowaną próbą obrony praw człowieka, wolą ocalenia indywidualnych wolności i wyborów, rozpędzająca się machina pandemicznej wojny ze społeczeństwem nie zatrzyma się i sięgnie po coraz bardziej bezwzględne środki ograniczenia wolności i poddania ludności drakońskim nakazom, które doprowadzą do kresu naszej zachodniej cywilizacji. Czy możemy się na to zgodzić?

 

Źródła:

 

https://odysee.com/@wearechange:1/buckle-up!-southwest-is-just-the:5

https://www.cp24.com/news/quebec-s-nurses-order-says-it-will-suspend-licence-for-unvaccinated-members-1.5619183

https://toronto.ctvnews.ca/nearly-80-staff-at-toronto-long-term-care-home-suspended-without-pay-after-not-getting-covid-19-vaccine-1.5615266

https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/copernicus-lodge-mandatory-vaccine-1.6200392

https://torontosun.com/news/long-term-care-home-puts-one-third-of-workers-on-unpaid-leave

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Click to access the login or register cheese
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x