Covid a Boże Narodzenie

Podaj dalej

Biurokraci w Wielkiej Brytanii zostali zmuszeni do zrezygnowania z używania słowa „Boże Narodzenie” w obawie, że obraziłoby to mniejszości.

Urzędnicy służby cywilnej chcieli użyć tego słowa w ramach projektu testów na COVID-19 dla studentów, który pierwotnie nazywał się „Nie zabieraj COVID do domu na Boże Narodzenie”.

Jednak to sformułowanie zostało zawetowane w lęku, że może zdenerwować niechrześcijan.

„Zostaliśmy poinformowani przez Gabinet, że nie powinniśmy używać słowa Boże Narodzenie – ponieważ kampania rządowa musi być inkluzywna, a niektóre religie nie obchodzą Bożego Narodzenia” „Inną opcją miał być sezon świąteczny ”, który utrzymuje motywację emocjonalną”.

Zdecydowano się użyć sformułowanie „ Nie zabieraj COVID-19 do domu na wakacje”, pomimo wątpliwości innego urzędnika wskazującego, że nazywanie Bożego Narodzenia „wakacjami” jest „amerykanizmem”.

Konserwatywny poseł Saqib Bhatti odrzucił pomysł, że rząd powinien schlebiać ludziom, których tak łatwo urazić.

„Jako muzułmanin uważam, że to śmieszne, że nie możemy cieszyć się tą wyjątkową porą roku. Nie mogę się doczekać, aby pokazać mojemu nowo narodzonemu synowi jego pierwszej choinki. Pomysł, że o Bożym Narodzeniu nie można nawet wspomnieć  jest całkowicie niedorzeczny” – powiedział Bhatti.

Lewicowcy od dawna twierdzą, że politycznie poprawna „wojna w Boże Narodzenie” jest prawicowym mitem, chociaż niezliczone przykłady pojawiają się każdego roku.

Podobnie jak w poprzednich latach, świąteczne reklamy telewizyjne w Wielkiej Brytanii i innych krajach zachodnich są nastawione na „różnorodność”, w ogóle nie koncentrując się na motywach chrześcijańskich.

Pozostaje nam tylko uśmiać się, że nawet Covid jest okazją do politycznie poprawnej manipulacji tradycją.

.

Źródło:

 

https://summit.news/2021/11/29/uk-bureaucrats-abandon-term-christmas-over-fears-it-may-offend-minorities/

https://www.the-sun.com/news/4159038/christmas-blocked-government-covid-ad-inclusive/

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Click to access the login or register cheese
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x