Referendum 2023 – Stop bezkarności funkcjonariuszy publicznych

Podaj dalej

 

Celem przedmiotowej inicjatywy referendalnej pt.: “Stop bezkarności funkcjonariuszom publicznym” jest zadanie obywatelom pytań, w których wypowiedzą się oni w tak istotnych sprawach, jak odpowiedzialność posłów, senatorów, urzędników i funkcjonariuszy państwowych za ich działania na szkodę obywatela oraz państwa w wielu aspektach, jak również potrzebie obciążania budżetu państwa samochodami służbowymi wraz z kierowcami w tak liczebnej flocie czterech tysięcy samochodów służbowych.

Jaka jest treść pytania nr 1 ?

Czy jesteś za tym, aby Prezydent RP, posłowie, senatorowie, sędziowie, prokuratorzy, funkcjonariusze i urzędnicy państwowi każdego szczebla byli pociągani do odpowiedzialności karnej, cywilnej oraz majątkowej za wszelkiego rodzaju działania umyślne i nieumyślne mające wpływ na: utratę lub ograniczenie suwerenności państwa polskiego, utratę życia i zdrowia, utratę lub uszczuplenie majątku narodowego oraz własności prywatnej, wolności obywatelskich i innych wartości podlegających bezwzględnej ochronie prawnej konstytucyjnych oraz międzynarodowych, w tym poprzez likwidację instytucji immunitetów nadawanych wszystkich w/w podmiotom ?

Jaka jest treść pytania nr 2 ?

Czy jesteś za całkowitą likwidacją samochodów służbowych dla posłów, senatorów, resortów oraz urzędników i funkcjonariuszy wszystkich innych szczebli administracji państwowej przeznaczonych do powszechnego użytku?

 

Szczegółowe uzasadnienie potrzeby przeprowadzenia proponowanego referendum.

 

Co mogę zrobić, aby pomóc w tej sprawie?

Możesz udzielić poparcia mojej kancelarii w tej inicjatywie, drukując pismo (Word) lub (PDF). Następnie wypełnij dane w tabelce i zbierz jak największej ilości podpisów od znajomych. Podpisane pismo należy przesłać na adres:

Kancelaria Radcy Prawnego

Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź
ul. Grunwaldzka 29/2
43-300 Bielsko-Biała

WZÓR – LISTA PODPISÓW REFERENDUM_- Stop_bezkarnosci_funkcjonariuszy_publicznych

 

Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź 
Prawo jest po stronie ludzi dobrej woli

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x