“Rozważ zmianę myśli i poglądów”

Podaj dalej

Media społecznościowe, takie jak Facebook i Twitter, stały się orężem rządzących światem elit o totalitarnych zapędach. Cenzura, prewencyjna kontrola publikowanych opinii, deprecjonowanie poglądów, niezgodnych z obowiązującą, poprawną politycznie dyrektywą są już powszechnie stosowaną i akceptowaną przez użytkowników normą.

Można by się łudzić, że nowe aplikacje społecznościowe będą unikać tego cenzorskiego trendu, ale okazuje się, że system zniewalania umysłów i kontroli myśli ciągle się doskonali.

Nextdoor, aplikacja, która kontaktuje ze sobą sąsiadów, wprowadziła nowy „antyrasistowski” system powiadamiania, który ostrzega użytkowników, jeśli mają zamiar użyć obraźliwego lub bigoteryjnego języka. Zgodnie z tą logiką ostrzega użytkowników przed „rasizmem” , jeśli próbują napisać, że „Każde życie ma znaczenie” (“All Lives Matter”) System powiadomień sugeruje użytkownikom, aby zrewidowali swój wpis.

Kiedy użytkownik ma zamiar popełnić “przestępstwo myśli”, aplikacja prosi go o zastanowienie się nad poprawieniem swoich słów.

„Nowe powiadomienie antyrasistowskie wykrywa określone frazy, takie jak„ All Lives Matter ” lub„ Blue Lives Matter ”, i zachęca autora do rozważenia edytowania swojego postu lub komentarza przed jego opublikowaniem – powiedział rzecznik Nextdoor.

Podczas demonstracji wideo dla tej funkcji ktoś odpowiada na wiadomość o “Black Lives Matter”, pytając: „Dlaczego tylko czarne życie? Uważam, że każde życie ma znaczenie ”. Następnie pojawia się ostrzeżenie “Nexdoor”, które oznajmia: „Chwileczkę – wyrażenie„ “każde życie ma znaczenie ” może być krzywdzące dla osób kolorowych. Rozważ edycję przed opublikowaniem ”.

Firma oferuje również funkcję „uprzejme przypomnienie”, które „automatycznie oznacza obraźliwe lub krzywdzące komentarze”.

„Platformy technologiczne nieustannie próbują zmieniać i kształtować wypowiedzi ludzi”.

Ankieta przeprowadzona w zeszłym roku wykazała, że ​​większość Amerykanów zgadza się bardziej ze stwierdzeniem „każde życie ma znaczenie” niż „czarne życie ma znaczenie”. Jak widać nie zapomnieli, że na Ziemi żyją ludzie o wielu rasach. Z drugiej strony cenzorzy “słusznych poglądów” i poprawności politycznej zupełnie zapomnieli, że rasizmem jest wyróżnianie jednej rasy (czego zbrodniczym przykładem było wynoszenie nad innych rasy aryjskiej w hitlerowskich Niemczech) Szanować trzeba wszystkie kultury i wszystkich ludzi, niezależnie od koloru ich skóry.

Źródło:

https://summit.news/2021/04/21/nextdoor-social-media-app-warns-users-about-racism-for-typing-all-lives-matter/

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x