Bóg sztucznej inteligencji

Podaj dalej

 

Podczas wywiadu z Tuckerem Carlsonem, Elon Musk ujawnił, że Google od dawna planuje stworzyć sztuczną inteligencję, która pełniłaby rolę boga. Elon Musk wielokrotnie ostrzegał właścicieli Google o niebezpieczeństwach takich eksperymentów.

Musk uważa, że ostatecznym celem Google jest „stworzenie cyfrowej super inteligencji” , którą miałaby zostać „cyfrowym bogiem”.

Właściciel Twittera powiedział, że współzałożyciel Google, Larry Page, już wiele lat temu powiedział mu prywatnie, że praca nad sztuczną inteligencją jest głównym celem firmy.

Musk ostrzegał Page’a przed zagrożeniami sztucznej inteligencji, ale został zignorowany, a nawet nazwany “gatunkowym rasistą”.

„Tak, jestem rasistą ludzkiego gatunku, przyłapałeś mnie!” “Kim wobec tego ty jesteś?” – zripostował Page’a.

Elon Musk był wraz z Larrym Page współzałożycielem OpenAI, firmy, która stworzyła ChatGPT , ale jest wyraźnie zaniepokojony szybkim postępem sztucznej inteligencji. która może przejąć kontrolę i podejmować decyzje za ludzi, co ostatecznie może doprowadzić do „zniszczenia cywilizacji”.

Musk zauważył również, że „regulacje prawne są wprowadzane w życie dopiero po tym, jak wydarzy się coś strasznego”. Jeśli tak jest w przypadku sztucznej inteligencji, a przepisy wprowadzamy dopiero po tym, jak dojdzie do katastrofy, może być za późno i sztuczna inteligencja wymknie się spod kontroli.

Najgorsze jest to, że, sztuczną inteligencję, trenuje się by kłamała, a kłamstwo jest zabójcze.

Właściciel Twittera i największy przedsiębiorca świata zamierza rozpocząć prace nad “Truth GPT”, czyli sztuczną inteligencją maksymalnie poszukującą prawdy i która próbuje zrozumieć naturę wszechświata”,. „Myślę, że to może być najlepsza droga. Sztuczna inteligencja, której zależy na zrozumieniu wszechświata, raczej nie unicestwi ludzi, ponieważ jesteśmy interesującą częścią wszechświata”.

Tymczasem obecny dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, przyznał, że sztuczna inteligencja Bard, konkurent firmy ChatGPT, uczy się rzeczy, do których nie został zaprogramowany, a zachowanie sztucznej inteligencji jest czymś, czego nie do końca rozumie.

Eksperymenty ze sztuczną inteligencją potwierdzają tylko szalone plany globalistów, którym marzy się pełna kontrola nad ludźmi i pozycja “wszechmocnego boga”. Plan stworzenia “sztucznego boga” jest istnie szatański.

Już po napisaniu tego krótkiego, informacyjnego tekstu Geoffrey Hinton, nazywany “Ojcem chrzestnym” Sztucznej Inteligencji (AI) zrezygnował z pracy w “Google”, by ostrzec świat przed zagrożeniami pracy nad projektem AI. Jest poważnie zaniepokojony tempem postępu tych prac i poziomem inteligencji, jakie osiągają maszyny, czasami przekraczając możliwości umysłu człowieka. Hinton twierdzi, że Google zachowywało się wstrzemięźliwie w pracach nad sztuczną inteligencję, ale wysiłki Microsoft, by dorównać Google wywołały swoisty wyścig, w którym rozsądek zszedł na dalszy plan.

 

Koniecznie trzeba także wysłuchać felietonu Alexa Newmana z portalu “The New American“, który zwraca uwagę, kto zajmuje się udoskonaleniem sztucznej inteligencji: Google, Microsoft, komunistyczny rząd Chin, WEF (Światowe Forum Ekonomiczne) Wszystkie dane, które zbierane są poprzez Google, operatorów telefonów komórkowych, szczegółowe informacje, dokonujące wiwisekcji na naszym życiu, zawłaszczające naszą wiedzę, znajdą się w pamięci Sztucznej Inteligencji, która ułatwi pełną kontrolę nad jednostkami, społeczeństwami i całymi narodami. AI ma także stopniowo zastępować nauczycieli! Bill Gates twierdzi, że nastąpi to w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Rola nauczycieli ograniczy się do pozycji “baby sitters”, biernej opieki nad dziećmi. Przewiduje się, że nawet zdecydowanie “progresywni” pedagodzy, skłonni zachęcać do transformacji genderowych i przedwczesnej, wypaczonej edukacji seksualnej nie będą skłonni do bardziej radykalnej nauki, zmierzającej do stworzenia zupełnie nowego człowieka, dla którego wartości tradycyjne, humanistyczne i bliskie zachodniej cywilizacji będą zupełnie obce. Technologia ta już jest wprowadzana do chińskich szkół (jak mówi Newman “centrów indoktrynacji”. ) Celem jest stworzenie wykształconego, posłusznego niewolnika. To takie zło kryje się za rzekomo wspaniałą technologią, mającą nam “ułatwić” życie.

“Zachód” (cokolwiek to teraz oznacza) prze naprzód w absurdalnie samobójczej misji: amerykańskie firmy technologiczne zainwestowały 40 miliardów dolarów w chińskie projekty sztucznej inteligencji, doskonale sobie zdając sprawę z faktu, że w przyszłości wojny będą się toczyły pod dyktando AI. Mocarstwo z bardziej zaawansowaną sztuczną inteligencją będzie miało decydującą przewagę i zostanie zwycięzcą, pewnie na gruzach ludzkości.

“Czy coś może się nie udać?”

.

Źródła:

Elon Musk: Google Wants To Create An AI GOD

https://thenewamerican.com/ai-and-religion-will-our-children-be-forced-to-worship-a-digital-god/

 

Google Computer Scientist Quits So He Can Warn World Of ‘Scary’ And ‘Dangerous’ AI

https://thenewamerican.com/deep-state-weaponizing-ai-to-enslave-humanity/

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x