Samochód, który zabija

Podaj dalej

3 kwietnia 25 letni, czarny mężczyzna, zwolennik organizacji “Nation of Islam” staranował samochodem i zaatakował nożem weterana policji Kapitolu w Waszyngtonie Williama Evansa. Policjant zmarł w wyniku obrażeń. Jak zwykle przy okazji podobnych tragedii mainstreamowe media wykazały się żenującą manipulacją.

Pierwsze wiadomości kanadyjskiej CBC i CTV News przypomniały, że atak nastąpił w trzy miesiące po śmierci policjanta, który zginął w wyniku protestów po wyborach prezydenckich w USA, niedwuznacznie sugerując, że to kolejny akt przemocy zwolenników prezydenta Trumpa.

Narracja zmieniła się, kiedy okazało się, że zbrodnią nie można obwinić “skrajnie prawicowego ekstremisty”. The Associated Press, przewrotnie reklamująca się, jako “ostateczne źródło niezależnego dziennikarstwa z każdego zakątka globu”.(the definitive source for independent journalism from every corner of the globe) opublikowała tweet:

„Weteran policji w Kapitolu, zabity w ubiegłym tygodniu, będzie zapamiętany jako człowiek z poczuciem humoru, kochający sport i najbardziej dumny z bycia ojcem. William Evans zginął, kiedy samochód wjechał w niego i innego oficera na barykadzie w pobliżu Kapitolu ”,

“The U.S. Capitol Police veteran killed last week is being remembered as a man with a sense of humor who loved sports and was most proud of being a dad. William Evans died when a car rammed into him and another officer at a barricade near the Capitol,”

Nie ma w tej wiadomości żadnej informacji o mordercy i można sądzić, że zabójcą był samochód, a nie człowiek nim kierujący. Zgryźliwie komentuje to niezależny dziennikarz Tim Pool “to nie ludzie zabijają ludzi, tylko samochody” (People don’t kill people, cars do)

 

Źródła:

https://summit.news/2021/04/08/ap-wording-suggests-vehicle-killed-capitol-police-veteran-not-murderer-behind-the-wheel/

https://www.ctvnews.ca/world/officer-killed-in-attack-outside-u-s-capitol-an-18-year-veteran-1.5373254

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Click to access the login or register cheese
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x