Jesteś na czarnej liście państwa policyjnego

Podaj dalej

 

Bardzo ciekawy artykuł Johna Whitehead, amerykańskiego autora i prawnika konstytucyjnego, o metodach inwigilacji przez Deep State [“Głębokie Państwo”[ USA. Te powszechnie stosowane techniki dotyczą nie tylko kontynentu amerykańskiego: podobne możliwości mają dzisiaj nie tylko państwa totalitarne, takie jak Chiny, ale także zachodnie kraje “demokracji i wolności obywatelskich”.

Dopracowano do perfekcji techniki inwigilacji, opartej na technologii, sztucznej inteligencji, studiach socjologicznych i psychologicznych. To techniki oceny zagrożeń behawioralnych, listy obserwacyjne terrorystów, technologia rozpoznawania twarzy, skanery biometryczne, bazy danych DNA, aplikacje do śledzenia kontaktów i inne metody ingerencji w prywatność.

Wszystko to składa się na świat, w którym każdego dnia przeciętna osoba jest monitorowana, inwigilowana na ponad 20 różnych sposobów przez rząd i korporacje.

Wielka Technologia połączona z Potężnym Rządem stała się orwellowskim Wielkim Bratem.

W każdej sekundzie jesteśmy inwigilowani przez rozległą sieć cyfrowych podglądaczy, elektronicznych podsłuchów i robotów szpiegujących.

Ta przerażająca nowa era rządowo – korporacyjnego szpiegostwa, w której jesteśmy podsłuchiwani, obserwowani, śledzeni, mapowani, kupowani, sprzedawani i atakowani, została umożliwiona przez globalną armię techno-tyranów i usankcjonowanych przez ustawy patologicznych podglądaczy.

Poniżej tylko wybrana lista narzędzi używanych do śledzenia twoich ruchów, monitorowania wydatków i wyszukiwania wszystkich sposobów, dzięki którym twoje myśli, działania i kręgi społeczne mogą wylądować na rządowej liście niegrzecznych, niezależnie od tego, czy zrobiłeś coś złego.

Śledzenie na podstawie telefonu i przemieszczania: Telefony komórkowe stały się de facto donosicielami, oferując stały strumień cyfrowych danych o lokalizacji, ruchach i podróżach użytkowników. Policja używa również symulatorów komórek do przeprowadzania masowej obserwacji protestów bez konieczności posiadania nakazu. Co więcej, agenci rządowi mogą teraz stosować szereg metod hakerskich, aby uzyskać dostęp do komputera i „zobaczyć” wszystko, co widać na monitorze. Złośliwe oprogramowanie hakerskie może być również wykorzystywane do zdalnego włączania kamer i mikrofonów, oferując kolejny sposób na wgląd w osobiste sprawy ofiary.

Śledzenie na podstawie DNA: Technologia DNA w rękach urzędników państwowych jest kolejnym narzędziem, umożliwiającym pełny nadzór. Uzyskując dostęp do twojego DNA, rząd wkrótce pozna szczegóły, które jeszcze nie są znane: twoje pochodzenie, wygląd, historię zdrowia, czy cechy charakteru.

Śledzenie na podstawie wyglądu twarzy: Oprogramowanie do rozpoznawania twarzy ma na celu stworzenie społeczeństwa, w którym każda osoba pojawiająca się publicznie jest śledzona i rejestrowana podczas wykonywania codziennych czynności. W połączeniu z kamerami monitorującymi, obejmującymi cały kraj, technologia rozpoznawania twarzy pozwala rządowi i jego partnerom korporacyjnym identyfikować i śledzić ruchy osób w czasie rzeczywistym.

Śledzenie na podstawie zachowania: Szybkie postępy w nadzorze behawioralnym nie tylko umożliwiają monitorowanie i śledzenie osób na podstawie ich wzorców ruchu lub zachowania, w tym rozpoznawania sposobu chodzenia, ale doprowadziły także do powstania branży, które zajmują się przewidywaniem zachowań, a także kształtują zachowania całych populacji. Inteligentny system nadzoru „zapobiegający zamieszkom” ma przewidywać masowe zamieszki i nieautoryzowane wydarzenia publiczne, wykorzystując sztuczną inteligencję do analizowania mediów społecznościowych, źródeł wiadomości, kanałów wideo z monitoringu i danych dotyczących transportu publicznego.

Śledzenie na podstawie wydatków i działań konsumenckich: Z każdym zakupionym smartfonem, każdym zainstalowanym urządzeniem GPS, każdym otwartym kontem na Twitterze, Facebooku i Google, każdą kartą stałego klienta, której używamy do zakupów oraz każdą kartą kredytową i debetową, której używamy do płacenia za nasze transakcje, pomagamy korporacyjnemu państwu tworzyć dokumentację na temat tego, kogo znamy, co myślimy, jak wydajemy nasze pieniądze i jak spędzamy czas.

Śledzenie na podstawie aktywności publicznej: Prywatne korporacje we współpracy z policją tworzą sieć inwigilacji, obejmującą wszystkie większe miasta, aby bezproblemowo monitorować duże grupy ludzi, choćby w przypadku protestów i wieców. Angażują się również w szeroko zakrojoną inwigilację online, szukając wszelkich wskazówek dotyczących wydarzeń publicznych, niepokojów społecznych, komunikacji gangów i osób podejrzanych o przestępstwa”.

Śledzenie na podstawie aktywności w mediach społecznościowych: Każdy ruch, zwłaszcza w mediach społecznościowych, jest monitorowany, zbierany w celu uzyskania danych; analizowany i zestawiony w celu stworzenia obrazu tego, kim jesteś, jakie masz motywacje i jak najlepiej cię kontrolować, kiedy i jeśli okaże się to konieczne, aby doprowadzić cię do porządku. Agencje rządowe nie zadowalają się jedynie szpiegowaniem osób poprzez ich aktywność online, ale także używają technologii nadzoru do śledzenia sieci społecznościowych, osób, z którymi można się łączyć przez telefon, SMS-y, e-mail lub za pośrednictwem wiadomości społecznościowych.

Śledzenie na podstawie użytkowania samochodu: Czytniki tablic rejestracyjnych to narzędzia do masowej inwigilacji, które mogą fotografować ponad 1800 numerów tablic rejestracyjnych na minutę, robić zdjęcie każdego mijanego numeru tablicy rejestracyjnej i przechowywać numer plakietki oraz datę, godzinę i lokalizację zdjęcia w bazie danych z możliwością przeszukiwania, a następnie udostępniać dane organom ścigania w celu śledzenia przemieszczania się osób w ich samochodach. W Stanach Zjednoczonych działają obecnie dziesiątki tysięcy czytników tablic rejestracyjnych, umieszczonych na wiaduktach, radiowozach oraz w sektorach biznesowych i dzielnicach mieszkaniowych.

Trzeba przyznać, że nowoczesne technologie inwigilacji przyczyniają się w wielu przypadkach do wykrywania przestępstw, odnajdywania porwanych dzieci i ludzi, zapobiegania przestępstwom i tragediom. Wiadomo jednak, że tak precyzyjna sieć kontroli jest przede wszystkim wykorzystywana do celów politycznych, kontroli opozycji i niszczenia wszelkich ruchów społecznych, sprzeciwiających się globalistycznej agendzie. Cały ten system jest w jaskrawej opozycji do pięknej, ignorowanej ostatnio zasady prawa, mówiącej, że każdy jest niewinny, dokąd nie udowodni się mu przestępstwa. Przymierzające się do Wielkiego Resetu państwa, z góry zakładają, że każdy jest podejrzany.

Źódło:

https://thenewamerican.com/youd-better-watch-out-the-surveillance-state-is-making-a-list-and-youre-on-it/

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Don`t copy text!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x