Chiny przygotowały nową aplikację umożliwiającą obywatelom zgłaszanie innych za wyrażanie „błędnych opinii”.
Komunistyczny rząd Chin uruchomił nową aplikację, która zachęca obywateli do zgłaszania dysydentów za wyrażanie „błędnych opinii” w internecie.
Nowa platforma będzie namierzała każdego, kto krytykuje rządzącą dyktaturę Komunistycznej Partii Chin, kwestionuje oficjalną wersję historii kraju lub angażuje się w „dezinformację”.
Nowa witryna i aplikacja zostały z dumą zaprezentowane przez Chińską Administrację Cyberprzestrzeni (CAC), a władze wzywają użytkowników do odgrywania „aktywnej roli” w identyfikacji „złośliwych ludzi, zniekształcających fakty i dezorientujących” innych.
„Od jakiegoś czasu pewne osoby, kierując się skrytymi motywami… rozpowszechniali w Internecie nihilistyczne fałszywe oświadczenia, złośliwie zniekształcając, oczerniając i negując historię partii, narodu i wojska, próbując zniekształcić sposób myślenia ludzi” – głosi oświadczenie.
„Mamy nadzieję, że większość użytkowników internetu będzie odgrywać aktywną rolę w nadzorowaniu społeczeństwa… i będzie entuzjastycznie zgłaszać szkodliwe informacje”.
W Chinach funkcjonuje już uciążliwy system społecznej oceny kredytowej, który zabrania ludziom korzystania z transportu i innych podstawowych funkcji społecznych, jeśli popełniają drobne wykroczenia, takie jak przechodzenie przez ulicę nie na przejściach dla pieszych lub kupowanie zbyt dużej ilości niezdrowej żywności.
Biorąc pod uwagę, że na zachodzie mainstreamowe media społecznościowe, rutynowo wspomagane przez dziennikarzy, już prowadzą polowania na czarownice, prowadzące do ostracyzmu społecznego, banowania i wyrzucania z pracy za wyrażanie „błędnych opinii”, warto zastanowić się, czy naprawdę jesteśmy w dużo lepszej sytuacji od chińskich dysydentów?
Stosowany przez system stalinowski perfidny system inwigilacji i donoszenia na współobywateli, prowadził do aresztowań, mordów, zsyłek do łagrów i łamania charakterów i sumień. Ten zbrodniczy, totalitarny aparat przemocy nie doczekał się powszechnego potępienia, jest do dzisiaj uważany za idealistyczną utopię, która bez “błędów i wypaczeń” mogłaby uszczęśliwić ludzkość. Dzisiaj pod płaszczykiem fasadowej demokracji i fałszywie rozumianej sprawiedliwości społecznej, w imię globalistycznej idei stworzenia jednakowych reguł dla wszystkich, próbuje się zniszczyć podstawy zachodniej cywilizacji.
Źródło:
https://odysee.com/@PaulJosephWatson:5/china-s-terrifying-social-credit-system:9